Çocuklarımıza trafik bilincini aşılamak amacıyla başlatmış olduğumuz bu projede, onların günlük hayatta kullanması gereken trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrenebilecekleri bir alan oluşturulmuştur. Bu işle birlikte çocuklarımız eğlenirken öğrenecek, bu sayede trafikte daha bilinçli hareket edeceklerdir.

5000 m2 üzerene kurduğumuz alanda eğitime gelen öğrencilerimiz için birçok faaliyet bulunmaktadır. Trafik parkuruna gelen çocuklarımıza sürücü eğitimi ve yaya eğitimi alma imkanı sağlanmıştır. Ayrıca saha içerisinde öğrencilere mesleki eğitimi aşılayacak alanlar da bulunmaktadır. Çocuklarımıza bir yangın çıktığında nasıl müdahale etmeleri gerektiğini ya da bir hastaya ilk müdahaleyi nasıl yapacağını öğretebileceğimiz minyatür hastane ve itfaiye konumlandırılmıştır. Trafikte hata yapan sürücülerin veya yayaların ceza alacakları bir polis evi ile çocuklarımızın trafikte karşılaşacağı bütün sorunlar üzerinde durulacak bir saha planlanmıştır. Piste gelen çocuklarımız aileleriyle güzel vakit geçirebilecek onlar eğitimdeyken aileleri kafemiz de oturup onları izleyebileceklerdir. Trafik Park sadece bir trafik parkuru olmanın ötesinde ailelerin ziyaret edip güzel vakit geçirebilecekleri ve çocuklarına trafik eğitimini oyunlarla öğretebilecekleri bir mekan olmuştur.

Proje Bilgi Kartı

AdıÇocuk Trafik Eğitim Parkı
Keşif Bedeli3.250.000,00 ₺
İhale Bedeli2.500.000,00 ₺
Arsa Bedeli5.000 m2 * 500,00 TL = 2.500.000,00 ₺
Toplam Bedeli5.000.000,00 ₺
YeriGöztepe Mahallesi/BATTALGAZİ
Uygulandığı Alan5.000 m2
Başlama ve Bitiş Tarihi2015 - 2016
Uygulama AmacıÇoçuklara erken yaşta, trafik kurallarının bilincinin kazandırılması amaçlanmıştır.
İş Birliği Yapılan KurumlarBattalgazi Belediyesi - İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - İlçe Emniyet Müdürlüğü - İlçe Jandarma Komutanlığı